... ... ... ...

Září 2012

2. výprava

30. září 2012 v 15:55 Výpravy

od 30.9.2012 do ???


Nastal čas, kdy se můžete vydat na vaši další, v pořadí druhou výpravu (pro vaše postavy již na několikátou ve svém životě, proto nechceme ve hře vidět, že je to pro ně něco nového). Vracíme se v čase do Středověku, kde navážeme na minulou výpravu a kde na vás na svém hradu čeká Damarmyr Tiraren - záhadný mladý muž, který vás dostal z Londýnské výpravy a který vám dluží odpovědi na vaše otázky. Snad se jich dočkáte a snad tentokrát nikdo neutrpí újmu na zdraví. Předpokládaná délka výpravy je něco přes týden, možná se nám podaří hru natáhnout na týdny dva. Neváhejte tedy a směle klikněte na přenášecí banner díky kterému se dostanete do hry. Přejeme vám příjemnou hru, která bude okořeněná o mnohá překvapení....Herní knihy, ve který je ještě možné v této výpravě hrát:


Pekelné novinky

29. září 2012 v 12:34 Novinky

Zdravíme!

Zítra to bude pouhé dva týdny, co se hra spustila a ani ne po týdnu od spuštění se naplnila hráči. Rozhodně jsme nečekaly, že přijde tolik registrací v tak krátkém čase a že o hru bude takový zájem! Momentální stav hráčů je tedy více než dobrý a čítá číslo 24 z původních a plánovaných 20 míst. Avšak nejsme naivní a počítáme s tím, že některé hra přestane bavit a někteří ještě ani nehráli. Doufáme, že nebude potřeba vás nahrazovat někým jiným, avšak pokud již někdo ví, že zde hrát nebude, prosím napište nám na mail (pekelny-tym@email.cz) najdou se tu totiž lidé, kteří by za hru zde udělali první poslední, proto jim v tom nebraňte, děkujeme.

Máme za sebou první (zkouškovou) výpravu a jsme nadšené! Jsme moc rády, že jste někteří vydrželi od začátku až do konce. Moc si toho vážíme a doufáme, že jsme vás moc nepolekaly s tím, že první výprava byla noční můra, ale nikdo netvrdil, že na vás tady čekají pouze hezké výpravy. (Ďábelský smích.) Také bychom rády, zmínily, že nám nevadí, když se ve výpravě objevíte třeba ob den nebo dva, ale vždy navažte na danou situaci - pokud se skupina někde nachází, zkrátka se při navázání na hru tvařte tak, jakoby jste na daném místě byli od začátku. Pak vznikají zbytečné zmatky, někteří z vás se i bojí navázat a nehrají vůbec. Nebojte se toho. NON-RPG upozornění by vás případně opravilo, kdyby bylo cokoliv špatně. Jelikož udělat něco špatně není tak hrozné jako nehrát vůbec! Vadí nám, když jste evidentně online na Facebooku nebo Google+ a nehrajete.

V pořadí druhá výprava by se mohla na blogu objevit už dnes večer, při nejhorším až zítra. Záleží na mnoha faktorech - například výpadky internetu, které se momentálně u jedné poloviny Pekelného Týmu vyskytují docela často. Nevím, zda bude tak dobrodružná jako ta první a také vás nechci hned na začátku strašit tím, že někomu půjde o krk… To je zatím ve hvězdách (protože děj se mění každou chvíli, i když vy to nejspíš sledovat nemůžete). Ale myslím, že se máte na co těšit a doufám, že máte připraveny otázky z předchozí výpravy. Budou se vám hodit.

Popojedeme. V knize na dotazy se nám hromadí otázky typu: "Kdy se znovu otevřou registrace?" Odpověď: "Netušíme." Jelikož máme za sebou pouhé dva týdny existence, nedovolujeme si tohle odhadnout. Nejprve musíme zajet do určitých kolejí (protože i pro nás je tenhle styl hry nový) a až poté se můžeme bavit o dalších herních místech, s čímž úzce souvisí i další herní knihy. Ale nebojte se, minimálně do konce roku by se vás tu mohlo pohybovat mnohem více například ve třech knihách najednou.

A poslední věcí, kterou mám dnes na srdci, je fórum. Vzniklo proto, abychom zjistily, jak se vám hra vlastně líbí a i vy se k ní mohli vyjádřit. Vaše názory jsou pro nás velmi důležité, abychom věděly, čeho se vyvarovat, nebo co vám nevadí atp. Do fóra se mohou registrovat jak samotní hráči (vždy pod jménem a příjmením vaší postavy), tak lidé, kteří jsou tu poprvé anebo čekají, až se opět spustí registrace a chtějí se nás na něco zeptat….

To je prozatím vše, přejeme vám příjemnou hru.
Pekelný Tým.

1. výprava

23. září 2012 v 15:05 Výpravy
Nastal čas, kdy se můžete vydat na vaši první výpravu (vaše postavy již na několikátou ve svém živote, proto nechceme ve hře vidět, že je to pro ně něco nového). Vrátíme se v čase a navážeme na konec naší předešlé hry London Eye, která skončila zkázou celé Británie, díky chamtivosti jak lidí, tak démonů. Jelikož se jedná o výpravu první a tím pádem i zkouškovou, bude hra trvat týden, podle okolností se možná ještě natáhne na týden druhý. Neváhejte tedy a klikněte na banner, který vás přemístí na místo výpravy.

Pár bodů pro (případné) upřesnění:
 • QUEST je hra, ze které vaše postavy neodchází pokud tak nenařídí vypraveč.
 • V naší hře simulujeme spánek, proto se může každý připojit do hry, kdy bude chtít. Všichni na světě přece nechodí spát ve stejnou chvíli. :)
 • Když do hry přijdete, navažte na s tím, že si přečtete pár posledních postů (nebo třeba i všechny)
 • Vaše postava nepotřebuje telefon, ipod a jiné vymoženosti. Také nemá hlad a umřít může pouze, když to napíše Vypravěč.
 • Posloupnost:
  - Jestliže vás bude hrát málo, dodržujte určitou časovou posloupnost. Zkrátka si určete, kdo píše první, druhý, třetí..…. A takhle hru dodržujte. Máte na to čas.

  -Samozřejmě, že se může stát, že během hry někdo odpadne. Z knih se neodchází (jelikož se jedná o dlouhodobé výpravy), takže pokud víte, že třeba třetí už není na počítači, vynechejte ho. On se pak zase začlení a utvoří se nová posloupnost.

  - Pokud vás bude hrát více, posloupnost vynechejte, avšak pokud se vytvoří během hry, kde hraje více hráčů nějaké skupiny, je dobré si opět posloupnost určit.
 • Probuzení, tedy konec hry oznamuje Vypravěč nebo #NON-RPG upozornění
 • V případě dotazů nám piště na mail: pekelny-tym@email.cz

Schopnosti

22. září 2012 v 17:58

schopnost šamana opustit tělo a vydat se do jiných světů

Základní schopnost, která vám umožňuje pohybovat se a cestovat ve snech a taky jediná, kterou si musíte při registraci zvolit, tudíž jí máte vrozenou. Jakmile usnete, vaše astrální tělo se oddělí od vašeho těla hmotného a díky genům, jež máte po šamanech, cestujete astrálními dimenzemi skoro vždy. Mohou nastat výjimky, kdy budete mít klidné spaní, a nebudete podnikat žádné výpravy, to se však moc často nestává. (NON-RPG: mohli bychom to přirovnat k tomu, když nehrajete a ještě jste se do hry ani nezapojili.)

schopnost šamana komunikace s duchy (případně bohy), a to příznivými i nepřátelskými

Tato schopnost vyžaduje vysokého soustředění a klid. Vaše postava se může naladit na vlnu duchů, kteří se pohybují ve světě lidském, tak i ve světě snů a komunikovat s nimi jako s lidmi i když jsou od vás na míle a kilometry daleko. Každý, kdo se touto schopností vyznačuje, má jinou metodu, jak se na tuto duchovní vlnu naladit a s duchy komunikovat. Nesmíte však zapomenout konverzaci ukončit. Někdy se může stát, že duch by se k vám mohl připoutat.

schopnost šamana vstoupit do transu a mít vize

Schopnost vstoupit do transu a mít vize je jedna z nejužitečnějších avšak nejnáročnějších schopností na provedení. Doporučujeme tuto schopnost používat pouze v nouzových situacích, jelikož poté, co vstoupíte do transu, nevnímáte své okolí. Což je ve světě snů značně nebezpečné. Pokud chcete tuto schopnost provozovat, měli byste být naprosto klidní, neměli byste svému strachu dovolit, aby vás ovládl a měli byste počítat i se stinnými stránkami. Může se stát, že uvidíte něco, co se má stát, ale je také možné, že se to ještě změní….

vlastnictví ochranného či pomocného ducha

Jedinou nevýhodou proto, abyste mohli svého ochranného ducha vyvolat je to, že se potřebujete urputně soustředit. Opět tady platí, že každý má jinou metodu, jak tak učinit a vyvolat jej. To však logicky nejde, když jste uprostřed noční můry, ve které vám jde o krk. Váš pomocný duch vám může dodat energii a sílu nebo vám vyléčit zranění… Bohužel vám nebude moc pomoci, když budete umírat. Ano, i ve snech je možné zemřít. A následně zemřít i v reálném životě… Například na srdeční zástavu.

léčení nemocí způsobeným zlým duchem či únikem duše

Cestovatelů, kteří mají tuto schopnost, byste si měli vážit asi nejvíce. Stejně jako můžete ve snech zemřít, tak můžete i onemocnět. Proto po tomto astrálním světě chodí i pár léčitelů, kteří vám mohou vyléčit mysl napadenou zlým duchem (mohli bychom zde zařadit duchy, démony, nebo i skřety a jiná nadpřirozené bytosti, o kterých se vždy včas dozvíte.) Někteří léčitelé umí vyléčit jak šrámy na duši, tak i na těle…

schopnost věštění

Schopnost věštění je výhodná, avšak stejně jako schopnost mít vize, nepřesná. Věštění se od vizí liší tím, že vize jsou jen krátkodobé úseky a útržky. Věštění vám ponoukne delší náhled budoucnosti. A opět platí, že se na tuto schopnost musíte soustředit a každý z vás, kdo ji provozuje, ji může provozovat jinak. Někomu postačí medailon k tomu určený, někomu stačí, když se objeví na určitém místě a tok jeho myšlenek se rázem spojí s tokem obrazů z budoucnosti.

schopnost proměňovat se ve zvířata

Tato schopnost byla převzata pravděpodobně od Indiánů. Můžete se proměnit v jakékoliv zvíře, avšak každý z vás se může proměnit v pouze jedno zvíře, ve které se bude proměňovat už napořád. Proto vybírejte dobře, jaké zvíře vaše postava zvolí. Na rozdíl od ostatních schopností, se na tento čin nemusíte až tolik soustředit a i v krizových situacích se můžete proměnit… Pokud se proměníte, vládne mezi vámi hierarchie a nadřazenost - silnější má přednost, silnější přežívá. Stejně jako v přírodě.NON-RPG: Nemusíte mít strach, jestli nevíte, jak vaše dané schopnosti používat. Dá se říci, že každý je může používat, dle své libosti a jinak. Nemůžeme vám přeci přesně psát, jak postupovat při tom a tom, ale vypravěč vás ve hře navést k tomu, jak postupovat při užívání vašich schopností. Informace u schopností se mohou kdykoliv změnit či doplnit.

Spuštění hry

16. září 2012 v 13:29 | Pekelný Tým |  Novinky
Zdravíme poutníky a cestovatele, jež se sem dostali náhodou, nebo od nás obdrželi pozvánky. Je tomu už dlouho, co se Pekelný Tým nezapojil do žádných RPG aktivit a je tomu dlouho, co naše poslední RPG hra - London Eye, skončila. Pokud jste ji znali, samozřejmě nás to těší a budeme rádi, když se k nám vrátíte a zapojíte se do nové hry. Pokud jste náš projekt neznali a o RPG slyšíte poprvé v životě, čtěte dál. Třeba se vám tu zalíbí a se svými spoluhráči vytvoříte zajímavou hru.

Projekt VIAGGIO ASTRALE vznikl z jednoho prostého důvodu. Nemůžeme bez RPG žít a co si budeme nalhávat, momentální nabídka textových her čítá většinou tuctové hry, kde si vystačí s neoriginálním námětem a tří řádkovými posty. Avšak pokud jste už u nás hráli, jistě víte, že si potrpíme na hru kvalitní a naše mozkové závity se nemusejí stydět za to, jaké nám produkují nápady. Musíme vás však předem upozornit, že hra tady se zdaleka hře na LE podobat nebude. Je to jednoduché. Všichni jsme studující a dvě z nás letos maturují. Proto jsme se rozhodly, že tento projekt bude založen na takzvaném QUESTOVÉM hraní.

QUESTY - neboli výpravy, jsou hry, jež mají trvání někdy týden, někdy dva, někdy tři. Tento způsob hry jsme zvolily proto, že se z knihy se po dobu hraní neodchází a je to celkově takové volnější, výhodné pro studující a pracující hráče. Nemusíte se bát, jestli s tímto stylem hraní nemáte žádné zkušenosti, je to stejné jako normální hraní. Jenom je to víc underground. A co vás ve výpravách čeká? To se nechte překvapit. Prozradíme snad jen, že se možná vrátíme v čase, a zlehýnka navážeme na konec LE. Je možné, že časem budou probíhat dvě až tři výpravy najednou, to se však bude odvíjet od celkového potu hráčů.

Také by bylo dobré zmínit, že vás zde nečekají žádné povinnosti a úkoly, jako například ve škole. Bude nám stačit, když budete jednou za čas hrát a držet se pokynů Vypravěče. Také není potřeba procházet školkou, avšak pokud se nám vaše hra nebude zdát, napomeneme vás. A pokud se ani po dalších napomenutích hra nezlepší, je možné vás ze hry vyřadit. Dalším důležitým bodem je, že místa ve hře jsou omezená. Zatím totiž nedovedeme zcela určit, kolik hráčů by mělo zájem tvořit takovou hru, proto je prozatímní počet hráčů nastolen na dvacet kusů (deset mužů a deset žen).

Nuže a dostáváme se ke konci dnešních novinek. Registrace jsou otevřeny do té doby, než se počet hráčů naplní. Bylo by dobré, kdybyste si přečetli celou rubriku O HŘE. Najdete tam vše potřebné k vytvoření postavy, reálie a také pravidla. Jakmile nám vaše registrace přijde, pokusíme se ji co nejdříve vyřídit. Pokud se nám bude pozdávat, dostanete od nás informace v podobě e-mailu a budete moc začít hrát v první výpravě.

To je pro zatím vše, přejem vám příjemnou zábavu.
Pekelný Tým.

VÝMĚNA ODKAZŮ

16. září 2012 v 10:42
Zaujala vás naše hra? Zatoužili jste si s námi vyměnit odkaz, a být tak na viditelném místě na naší stránce? Nebo si jen chcete vložit naši ikonku na svůj blog?

Stačí nám napsat do knihy na dotazy, nebo na mail: pekelny-tym@email.cz

naše ikony a bannery


<a href="http://viaggio-astrale.blog.cz"><img src="http://nd03.jxs.cz/992/131/0240c314aa_88620741_o2.png" alt="" title="viaggio astrale || textové RPG"></a><a href="http://viaggio-astrale.blog.cz"><img src="http://nd06.jxs.cz/678/114/5d9bdbf34d_91438076_o2.gif" alt="" title="viaggio astrale || textové RPG"></a>


fan ikony na blog pro naše hráče


<a href="http://viaggio-astrale.blog.cz"><img src="http://nd06.jxs.cz/227/987/08519d5b44_91438077_o2.png" alt="" title="viaggio astrale || textové RPG"></a>

<a href="http://viaggio-astrale.blog.cz"><img src="http://nd06.jxs.cz/586/892/958795a075_91438079_o2.png" alt="" title="viaggio astrale || textové RPG"></a>POMOC

16. září 2012 v 10:20
Pokud si nebudete s čímkoliv vědět rady, napište nám.
Poradíme vám a zodpovíme na vaše dotazy.

pekelny-tym@email.cz


O HŘE

15. září 2012 v 22:46

Představte si, že žijete v 21 století, ale máte možnost vydat se do světů vzdálených, starých nebo i budoucích a stát se tak v okamžiku kýmkoliv. Veškerý děj hry se odehrává v Astrálních (snových) dimenzích, do kterých budou vaše postavy, jakožto potomci dávných kmenových šamanů, cestovat a objevovat nová dobrodružství hned po tom, co usnou. Nečekají vás žádné povinnosti, ale možná, že budete muset bojovat o svůj holý život!

Dejte si pozor, jelikož i sny se mohou stát skutečností.
~~~

~
~


Šamani & Vyvolení

15. září 2012 v 22:45
 • ŠAMAN
Je člověk, jehož léčitelské, magické, mýtické a mytologické dovednosti a rituální praktiky vzbuzují patřičný obdiv, respekt a hlavně řadu nevysvětlitelných otázek. A také to byli oni, kdo začal poprvé astrálně cestovat nebo komunikovat s jinými světy, či s podsvětím. Dá se říci, že každá kultura má nebo měla svého šamana. Pro příklad bychom mohli jmenovat indiány, či šamany nejrůznějších afrických kmenů. Šaman by se v dnešní době dal přiřadit ke knězi, čaroději a léčiteli v jednom člověku. Avšak šamani oplývají a oplývali několika schopnostmi, při kterých se jen lidé marně ptali jak? a proč?

Mezi základní schopnosti šamana pak patří:
 • schopnost šamana opustit tělo a vydat se do jiných světů (základní schopnost, díky které můžete cestovat ve snech a taky jediná, kterou si musíte při registraci zvolit)
 • schopnost šamana komunikace s duchy (případně bohy), a to příznivými i nepřátelskými
 • schopnost šamana vstoupit do transu a mít vize
 • vlastnictví ochranného či pomocného ducha
 • léčení nemocí způsobeným zlým duchem či únikem duše
 • schopnost věštění
 • schopnost proměňovat se ve zvířata
 • VYVOLENÍ (cestovatelé)
Astrální cestování je sice staré a známé jako samo lidstvo, no ne každému je předurčeno ve snech cestovat. Avšak po celém světě, se najde hrstka jedinců, v jejíchž genech kolují geny Šamanů. Tito lidé ani nemusejí být přímými potomky velkých Cestovatelů. Existují i případy, kdy po celé tři generace se v rodu neobjevil nikdo, komu by se podařilo ve snech cestovat, a věděl, že v rodině tyto geny kdysi byly. Až pak po nějaké době se narodil jedinec, jemuž bylo předurčeno Cestovat.
Lidé si to nedokážou logicky vysvětlit. A popravdě o svém umění cestovat ve snech ani moc nemluví. Většinou se na ně ostatní dívají skrz prsty nebo jako na blázny. Proto se, se sobě rovnými baví převážně ve snech a nejrůznějších výpravách, kde se potkávají, poznávají a zažívají dobrodružství, pro která byli určeni.

Vyvolení zpravidla dědí některé ze schopností svých předků, které mohou praktikovat i při snění.
(Na vás je vybrat si maximálně 3 schopnosti, které bude vaše postava mít.)

War Angelorum